Розстановка стелажів.

1. Що необхідно враховувати при розстановці стелажів

          Вже неодноразово порушувалися теми про ефективну роботу складу, організації прийнятної роботи і так далі. Але, в кожній з цих статей, так чи інакше, згадується тема про найголовніше елементі цієї системи - стелажі. Тому, далі будуть розглянуті проблеми, які досить часто зустрічаються при розстановці стелажів.

Яких норм варто дотримуватися при розстановці стелажі

  • Якість підлог і стін. Чим якісніше підлоги і стіни, тим міцніше кріплення стелажів, від стійкості яких і залежить наскільки безпечна робота всього складу. Також варто враховувати, що б підлоги були рівними, це дозволить пересуватися складській техніки без труднощів.
  • Висота перекриттів приміщення. Високе приміщення дозволяє встановити більш високі стелажні системи, збільшивши складську площу.
  • Габарити і маса вантажу, який зберігається, а також, піддону. З огляду на ці параметри можна визначити відповідну чисельність палет з вантажем, які вмістилися у сладі.
  • Техніка для обслуговування стелажів. Варто враховувати параметри складської техніки, від якої залежить міжстелажна відстань для вільного переміщення навантажувача або штабелера по складу, не зачіпаючи стійки при поворотах.

Норми пожежної безпеки на складі

          Один з найважливіших моментів, від якого залежить розстановка стелажів. Необхідно прописати і проілюструвати маршрути евакуації при пожежі. А також, встановити автоматичну систему пожежогасіння. Мінімально вимога для безпеки складського приміщення - наявність вогнегасників та всього необхідного обладнання в протипожежних шафах. Вони повинні стояти на помітному та завжди доступному місці, не закриті на ключ. Норми пожежної безпеки повинні бути враховані на перших етапах проектування системи складу, для правильної розстановки стелажів.

Поділ складу

          Найчастіше, склад має два майданчики:
  • Основний. У цій площі здійснюються операції складу (прийом товарів, розміщення його в приміщенні, збір замовлень, упаковка і відвантаження). Також, тут росташовані всі ділянки для складських процесів (точка прийому / віддачі; ділянка збору / запаковування; територія зберігання).
  • Допоміжий. Площа складу, де виконуються важливі процеси, побічно пов'язані з роботою складу (технічні ділянки; службові приміщення; ділянки, в яких зберігаються піддони, порожні тари, запчастини).
Такий поділ складу дозволяє: оптимізувати ефективну роботу складу, комфортну для співробітників і клієнтів. При чіткому розумінні подальшого використання складських ділянок, можна розставляти стелажі (проводиться в два етапи). Цей процес, на ряду з пожежною безпекою, найвідповідальніший і найважливіший, для оптимізації ефективної роботи складу. Планування, з урахуванням всіх особливостей, нюансів і складнощів, може тривати кілька місяців. У практиці зустрічаються проекти, над якими інженери-проектувальники працюють близько пів року, що також призводить до значного числа погоджень. Але в результаті, буде спроектований склад з урахуванням всіх норм і ДСТУ.

Покриття підлоги складу.

          Для початку, необхідно переконатися в тому, що приміщення (а також, всі його ділянки) відповідають нормам розташування стелажів на складі. Сюди входять: готовність підлог, які повинні бути рівні на 100%, для стійкості стелажів, а також, відповідати вимогам:
  • Бетон повинен бути міцним не менше В25, подібна марка - М350.
  • Бетон повинен мати товщину вище 175 мм.
  • З'єднання та арматура в частині установки анкерних болтів, повинні бути відсутніми.
  • Допустима норма нерівності статей 15 мм загальна площа, і 5 мм / 4 метри довжини.