Стелажі. Основні поняття.

          Отже, стелаж це металева, дерев'яна або пластмасова конструкція призначена для зберігання вантажу в кілька рівнів над підлогою. Основна мета стелажного зберігання, це вмістити якомога більше вантажу (не порушуючи пожежних і санітарних норм) в обмеженому приміщенні складу або виробництва (зберігання інструменту, штампів і заготовок). Адже кожен квадратний метр приміщення вимагає на своє утримання постійних фінансових вкладень. Застосування стелажів збільшує корисну площу зберігання в 2-4 рази, плюс покращує логістику по складу. Адже, комірнику, значно простіше знайти необхідну номенклатуру товару на акуратно підписаних або пронумерованих поличках стелажа. Тепер, знаючи навіщо нам знадобитися стелаж, розберемо основні типи стелажів. До основних типів стелажів відносяться:
1) Побутові / архівні стелажі
2) Складські / торгові стелажі
3) Палетні стелажі

Побутові / архівні стелажі

Побутові. Архівні стелажі
          Назва даного тип стелажів має на увазі основні напрямки їх використання - офіси, архіви, зберігання легкої продукції, коробок і т.д. У нас в офісі такі стелажі використовуються як тумби під мікрохвильовку і чайник, на них зберігатися бухгалтерська документація та інші корисні речі. Такий тип стелажів є комплектом, а саме складається з стійок і полиць. Стійка - це елемент стелажа призначений для утримання вертикального навантаження яке передається від полиць стелажа. Полиця - елемент стелажа призначений для утримання горизонтального розподіленого навантаження. Найголовніше це те, що навантаження на полицю повинно бути розподілено рівномірно по всій її поверхні. Хороший приклад - книжкова шафа. Книги в ньому розставляються рівномірно по всій глибині і ширині полиці і вага такого вантажу може досягати 60-100 кг. Але якщо людина стане ногою в середині книжкової полиці - вона зламається, адже це буде точкове навантаження на полицю. Наші стелажі, даного типу, можуть бути розмірами від 300 мм до 3500 мм висоти, від 400 мм до 1150 мм ширини, від 250 мм до 800 мм глибини і комплектуватися від 2 до 15 шт. полиць. Навантаження на кожну полицю може досягати до 200 кг включно. Полиці наших стелажів можуть бути як металевими, так і з ДСП / ОSB. Стелажі можна замовити забарвленими порошковою фарбою будь-якого кольору або оцинкованими.

Складські / торгові стелажі

Складські. Торгові стелажі
          Даний вид стелажів призначений для зберігання більш важкого і об'ємного вантажу, ніж попередній тип стелажа. Навантаження на один рівень зберігання складського стелажа може досягати до 400 кг. У комплект входять рами, траверси, полички з ДСП / OSB або наборні металеві полички. Також, даний вид стелажа можна використовувати для зберігання шин.
Складські. Торгові стелажі. Зберігання шин. Шини
          Складські / торгові стелажі - самий універсальний вид стелажів. Часто, на основі даного типу стелажів, будуються мезоніни, так як на одній секції стелажа можна встановити рівні під різні види вантажу і з різним видом покриття рівня (під шини, ДСП / OSB, наборні металеві полички).
Складські. Торгові стелажі.
          Наші стелажі, даного типу, можуть бути розмірами від 1500 мм до 5200 мм висоти, від 800 мм до 2700 мм ширини, від 300 мм до 1500 мм глибини і комплектуватися від 2 до 15 шт. полиць. Навантаження на кожну полицю може досягати до 400 кг включно. Стелажі можна замовити забарвленими порошковою фарбою будь-якого кольору.

Палетні стелажі

Палетні стелажі
          Даний вид стелажа призначений для зберігання важких вантажів складованих на палетах. Навантаження на один рівень такого стелажа може досягати 3500 кг. Комплектація стелажа найпростіша - рами і траверси. На основі даних стелажів також можна виконати мезонін або платформу.
Палетні стелажі
          Всі ми бачили палетні стелажі в будівельних супермаркетах. Нижні рівні таких стелажів використовуються як полки або виставкові стенди, а на верхніх рівнях зберігається різний товар на палетах.
          Мезоніни і платформи, ми розглянемо в наступних тематичних статтях.